szerző: David Konkol
eredeti megjelenés: 2016
terjedelem: 800 fejezetpont
műfaj: fantasy
David Konkol műve a Dungeons to Dominions sorozat eddigi egyetlen darabja. Ez egy szerepjátékra is alkalmas szabályrendszer. A vastag, több mint 500 oldalas könyv borítóján sajátos módon egy térképet találunk.
Szabályrendszer
A könyv részletes szabályokat tartalmaz. Megtaláljuk itt a D&D-ből ismerős hat főjellemzőt (Erő, Intelligencia, Ügyesség, Állóképesség, Bölcsesség, Karizma), ezeken kívül van Életpontunk, Támadási, Védekezési és Sebzési Értékünk (utóbbi a fegyverünktől függ). Kezdő kalandozóként ezek az értékeink induláskor átlagosak, illetve 0-k. Egyetlen jártasságot választhatunk a következők közül: Vadászat, Lopakodás, Észlelés, Atlétika, Elsősegély, Ellenállóképesség, Egészség.
Ami a tárgyakat illeti, ismerőseink jóvoltából egy véletlenszerű tárggyal indulunk, ez lehet bőrpáncél, szeszes ital, kis pajzs, két adag élelem vagy három fáklya. Sebeinkre összesen 10 kötszert tehetünk, ezek 1-1 Életpontot gyógyítanak.
A könyv végén találhatók Haladó Szabályok, amelyek már nem csak hatoldalú kockát használnak.
Háttértörténet
A háttérsztori meglehetősen sablonos. Adott tehát egy Middenlund nevű királyság, amely egykor szebb napokat látott, jelenleg azonban rablóbárók és városállamok halmazára esett szét. A népet súlyos adókkal gyötrik, a morgolódókat eltüntetik, ki tudja hová. Mi egy Argax nevű faluból indulunk, amelynek közelében áll a Feketeakác Láp Erődje, ez a titokzatos kastély, amely eredete a legendák homályába vész, abban viszont megegyeznek a pletykák, hogy a mélyén csodás kincsek rejtőznek. Kalandorként ezeket akarjuk megszerezni.
Játékmenet
A történet végig a kastélyban játszódik. Két könyvre oszlik: előbb a külső várat, majd a belső tornyot fedezhetjük fel. Szó szerint, a könyv ugyanis nem lineáris, hanem szabadon barangolhatunk a várban. (A külső várból akár ki is mehetünk, hogy felgyógyuljunk.) A szöveg érdekessége, hogy szinte minden fejezetpont végén sok választási lehetőséget kínál (pl. egy szobában mit nézünk meg tüzetesebben), ám ezek jó része semmilyen hasznos eredményt nem ad. Így gyakorlatilag minden választási lehetőséget meg kell vizsgálnunk, ami kissé lelassítja a kalandot.